Kalyoncu Üniverstiy

19 Kasım 2019 Salı

istanbul politik

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi beraat etti...

atasehir-belediye-baskani-battal-ilgezdi-beraat-etti

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi" haksız mal edinme" iddialarıyla ilgili açılan davadan beraat etti...
18 Ekim 2019 Cuma 15:35

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi" haksız mal edinme" iddialarıyla ilgili açılan davadan beraat etti.
İstanbul 30. Asliye ceza Mahkemesinin yaptığı incelemede 2 ayrı bilirkişi raporuna dayanarak verdiği kararla İlgezdi aklandı...

BATTAL İLGEZDİ KİMDİR?
11 Mart 1959 tarihinde Malatya’da doğan Battal İlgezdi, İlkokulu Malatya’da okudu. Daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a taşındı ve ortaöğrenimini burada tamamladı. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun olan Battal İlgezdi, aile şirketlerinde görev alarak ticaret hayatına atıldı.
Öğrencilik yıllarında başlayan siyaset yaşamını 1984 yılında SODEP’de sürdürmeye başladı. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi saflarına katıldı ve yedi yıl İstanbul Ümraniye İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul İl Sekreterliği görevlerinde aktif siyaset yaptı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunda da görev aldı.
29 Mart 2009 Yerel Seçimlerine CHP’den Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak katılan Battal İlgezdi, seçimi kazanarak yeni ilçe olan Ataşehir’in ilk belediye başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde ve ardından 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinden de başarılı olarak çıkan Battal İlgezdi, Ataşehir'in üç dönemdir Belediye Başkanlığını yapıyor.
Evli olan Battal İlgezdi Fransızca biliyor. Haber okunma sayısı: 450

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER