Kalyoncu Üniverstiy

06 Aralık 2019 Cuma

istanbul politik

KARTALLI ALTIN KIZ MADALYAYA DOYMUYOR

kartalli-altin-kiz-madalyaya-doymuyor

Kazandığı sayısız madalyalarla 5 yıldır Kartal’ın gururu olan Kartal Belediyespor Kulübü sporcusu minik karateci Armina Erkan, Sakarya’da gerçekleştirilen 4. Uluslararası Marmara Karate Kupası’nda 1. olarak Kartal’a altın madalya ile döndü.
24 Temmuz 2017 Pazartesi 21:45

 Sakarya’nın Serdivan ilçesinde düzenlenen 4. Uluslararası Marmara Karate Kupası, 16 ülkeden bin 655 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi. Kartal Belediyespor Kulübü sporcusu olan 10 yaşındaki Armina Erkan, elde ettiği üstün başarılar sayesinde Türkiye’yi ve Kartal’ı 4.Uluslararası Marmara Karate Kupası’nda temsil etti. Minik karateci, şampiyonada tüm rakiplerini yenerek iki dalda 1. oldu. 10 yaşındaki sporcu, bin 655 sporcunun katıldığı şampiyonada hem karate (Hareket çizimi) hem de 40 kg Kumite ( Dövüş) dalında 1. olarak 2 altın madalyanın sahibi oldu.

 

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, 4. Uluslararası Marmara Karate Kupası’ndan 2 altın madalyayla dönen minik Armina’nın başarısına bir kez daha şahit olmanın kendilerini gururlandırdıklarını söyleyerek minik sporcuyu tebrik etti. Kartal’da çocukların ve gençlerin spor aktivitelerini artırmak ve Kartallıları spora teşvik etmek amacıyla birçok başarılı projeyi hayata geçirdiklerini, bunun meyvelerini almaya başlıyor olmanın mutluluğunun, bu çalışmaları daha çok kamçıladığını belirten Başkan Altınok Öz, Armina’ya ve sporu hayatlarına dâhil eden tüm Kartallılara olan desteğinin devam edeceğini söyledi.

 Armina Erkan kimdir?

 

2007’de İstanbul Kartal’da dünyaya gelen Armina Erkan, 3 yaşında cimnastikle başladığı spor hayatına, 5 yaşından bu yana karateyle devam ediyor. 5 yıldır, babası ve aynı zamanda hocası olan Ercan Erkan ile devam eden Armina Erkan, 10 yaşına sığdırdığı 66 altın madalya ve elde ettiği başarılarla hem Kartal’ın gururu oldu, hem de karate sporunda yurt içi ve yurt dışında çok önemli organizasyonlarda otoritelerin dikkatini çekti.

Haberin etiketleri:

KARTALLI, ALTIN, KIZ, MADALYAYA, DOYMUYOR


Haber okunma sayısı: 535

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER