Kalyoncu Üniverstiy

05 Aralık 2019 Perşembe

istanbul politik

MALTEPE İLÇESİ ÜVEY EVLAT MI..???

Ali BASEL

Ali BASEL

E-Posta :

Gerek nüfus olarak (500.000), gerekse konumu itibarıyla İstanbul’un gözbebeği olan Maltepe ilçesi, ne yazık ki “Devlet Hastanesi” noktasında uzun yıllardır bir “Kiralık Bina”ya mahkum edilmesi sebebiyle, Devlet Hastanesine “Yüksek Bedelli Kira” ödenen ilçe statüsünden bir türlü kurtarılamadı..!

2011 yılında Meslek Hastalıkları Hastanesi’nin kendi binasına taşınmasıyla birlikte Altayçeşme Mh. Çam Sokak, No: 26-28 de bulunan adreste ki binada “Kiracı Olarak” faaliyete başlayan Maltepe Devlet Hastanesi, aradan geçen 8 yıllık süre zarfında kendisine ait bir bina edinememiş, dolayısıyla 8 yılı aşan bir süredir “Yüksek Bedelle Kira” ( YAKLAŞIK YILLIK KİRA BEDELİ: 1 MİLYON 500 BİN TL...) ödemeye adeta mahkum edilmiştir..!

Buradan soruyorum..!
Maltepe ilçesi üvey evlat mı..?
“Maltepe Devlet Hastanesi” vatandaşa hizmeti neden “Devlete Ait Bir Binada Değil de,” yılda yaklaşık 1 Milyon 500 Bin Lira ( 1 Trilyon 500 Milyon TL.) kira bedeliyle, hem de yüksek bedelli kiralık bir binada sürdürmektedir..?

Bu maksatla Maltepe, Başıbüyük Mevkii Meslek Hastalıkları Hastanesi’nin arka kısmında bulunan, 1991 yılında inaşaat yapımına başlanan ve sonraki yıllarda İstanbul İl Özel İdaresince deprem güçlendirilmesi de gerçekleştirilen ve şu an İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün bünyesinde yer alan; 113 bin metre kare büyüklüğündeki, 16 Blok halinde olan 420 yatak kapasiteli ve atıl bir durumda bulunan bu bina neden “Maltepe Devlet Hastanesi” olarak hizmete alınmıyor..?
Dolayısıyla diğer tarafta büyük bir israfa neden göz yumuluyor..?
Yoksa Maltepe Halkına “Tam Teşekküllü Bir Devlet Hastanesi” çok mu görülüyor..?

Sonuç itibariyle...
Bu noktada... İstanbul 1.Bölge Milletvekilleri, Maltepe’deki Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşları ve Kendini Maltepeli olarak addeden herkese çağrımdır..!

Gelin bu meseleye el birliğiyle sahip çıkın..!
Ödediğiniz her kuruş verginin birilerini zengin etmek için değil de, bizatihi sizlere Hizmet olarak dönmesini sağlayın..!

Dolayısıyla...
Artık, Sağlık noktasında Siyaset yapılmasın..!!!
Konuyla ilgili sürecin ivedilikle hızlandırılması, kısa sürede yasal prosedürlerin tamamlanması, bürokratik engellerin aşılması ve Maltepe’nin bu hayati ihtiyacının öncelikli olarak giderilmesi için gereken adımların bir an önce atılması elzemdir..!

Ali BASEL... 


09 Eylül 2019 Pazartesi 23:34
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR